Co jo je MMORPG?

10. května 2010 v 16:13 | °°Wormy°°

Co je to mmorpg?
Krkolomná zkratka MMORPG označuje anglický termín Massive Multiplayer Online Role-Playing Game, což v překladu do češtiny znamená něco jako "Online hra na hrdiny pro velké množství hráčů".
V základu jsou MMORPG podobné klasickým RPG - existuje v nich určitý svět, ve kterém se nacházejí nejrůznější monstra se kterými hráč bojuje i rozumné bytosti, které s hráčem komunikují a zadávají mu rozličné úkoly. Hráč je ve hře zastoupen zvolenou postavou, jakýmsi alter egem, avatarem, který se postupem času vývíjí a zlepšuje, stává se silněším a mocnějším. Většinou bývá možno sého avatara rozvíjet několika způsoby, stát se třeba válečnkem, čarodějem či zlodějem nebo mnichem. RPG jsou obvykle zaštítěny silným příběhem a jejich herní doba bývá zpravidla delší než u jiných žánrů her. Ale tohle všechno už určité víte.
Základní odlišností MMORPG od RPG je to, že v herním světě se nenachází pouze jeden hráč nebo skupinka jako v multiplayeru některých her, ale stovky až tisíce jiných hráčů. To samozřejmě nabízí mnoho a mnoho nových možností oproti klasickým RPG hrám. Hráči spolupracují, sdružují se do skupin a pomáhají si v plnění úkolů, v pokořování těch nejtěžších monster či proti sobě naopak bojují v různých formách PvP soubojů (player vs. player).Mezi současná nejznámější MMORPG patří World of Warcraft, Lineage II, Ultima Online, Everquest II, Vanguard, Guild Wars, Lord of The Rings Online, Ragnarok Online, velmi očekávané jsou Warhammer Online a Age of Conan.A spoustu dalších her.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Croftka Croftka | Web | 10. května 2010 v 16:22 | Reagovat

A tak jo proč ne :-) Ráda si tě přidám :-)

2 Croftka Croftka | Web | 10. května 2010 v 16:32 | Reagovat

... tak třeba nějakej tvůj screen z PWI :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama